Ministerstwo Infrastruktury: zmiany w harmonogramie finansowania rozbudowy portu w Świnoujściu
Na stronach KPRM opublikowano informację o planowanych zmianach w harmonogramie finansowania programu „Budowa i rozbudowa infrastruktury dostępowej do portu w Świnoujściu w latach 2023-2029”. Zmiany te są opracowywane przez Ministerstwo Infrastruktury, a ich celem jest dostosowanie pierwotnych założeń programu do aktualnych warunków finansowych i organizacyjnych.
gospodarka morska polityka porty wiadomości05 października 2024 | 11:00 | Drukuj
fot. Pexels
Jak wynika z dokumentu, zmiany są wynikiem konieczności urealnienia środków finansowych przeznaczonych na realizację programu.
- Powyższa zmiana obejmuje aktualizację harmonogramu finansowania Programu, związaną z urealnieniem wysokości środków finansowych, planowanych do wydatkowania w poszczególnych latach – czytamy w opublikowanej informacji.
Kluczowymi czynnikami, które wymusiły te modyfikacje, są m.in. opóźnienia w przyjęciu Programu wieloletniego oraz późniejsze, niż zakładano, rozstrzygnięcia przetargów.
W związku z tym opóźnieniem przesunięto harmonogram podpisywania umów z wykonawcami, co w sposób bezpośredni wpłynęło na realizację kolejnych etapów programu. Nowy harmonogram rzeczowo-finansowy ma na celu dostosowanie wydatków do już podpisanych umów z wykonawcami, którzy zostali wyłonieni w procesach przetargowych, oraz zapewnienie realizacji kolejnych zaplanowanych działań.
Program, którego celem jest modernizacja i rozbudowa dostępu do portu w Świnoujściu, odgrywa kluczową rolę w rozwoju infrastruktury morskiej Polski oraz w zwiększeniu możliwości przeładunkowych portu. Działania te mają strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki, szczególnie w kontekście rosnącego zapotrzebowania na efektywny transport towarów drogą morską.
Aktualizacja harmonogramu finansowania jest krokiem, który ma na celu optymalizację środków oraz zapewnienie, że wszystkie działania w ramach programu będą realizowane zgodnie z nowymi ustaleniami i zobowiązaniami wynikającymi z podpisanych umów.
Odwiedź nas na gazetamorska.pl.
Daniel Nawrocki
redaktor
komentarze
Dodaj pierwszy komentarz
zobacz też
Gaz-System: wybrano wykonawcę części morskiej Programu FSRU w Zatoce Gdańskiej
Szansa dla przedsiębiorstw na dołączenie do łańcucha dostaw branży offshore
Eni, Fincantieri i RINA prezentują kompleksowe badanie dotyczące dekarbonizacji transportu morskiego
Prezydent Słowacji Peter Pellegrini: Inicjatywa Trójmorza jest dziełem prezydenta Andrzeja Dudy
Shell przejmuje Pavilion Energy, umacniając pozycję w globalnym sektorze LNG
CRIST Offshore dostawcą TIER 1 dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind
T3 w Baltic Hub gotowy na oceaniczne wyzwania - pierwsze przeładunki już za nami
Cadeler dostarcza najnowszy statek instalacyjny Wind Pace
Maersk chrzci kontenerowiec dual-fuel „Adrian Mærsk” w Rotterdamie. To ekologiczna przyszłość żeglugi?
Remontowa Shipbuilding z kontraktem na budowę siedmiu promów elektrycznych dla Szkocji
REKLAMA