Tomasz Wojak nowym członkiem zarządu Erbudu
Rada nadzorcza Erbudu powołała czwartego członka zarządu. Został nim Tomasz Wojak. Będzie on odpowiedzialny za rozwój serwisu dla przemysłu w Polsce i w Niemczech.
biznes offshore wiadomości01 grudnia 2024 | 15:41 | Źródło: Erbud / Gazeta Morska | Opracował: Kamil Kusier | Drukuj
fot. Erbud
Tomasz Wojak przez ponad 25 lat był związany z grupą Konsalnet, w której pełnił różne funkcje związane z rozwojem, ekspansją i akwizycjami. Od 2000 r. zasiadał w zarządach spółek tej grupy, a od 2018 roku był prezesem Seris Konsalnet Holding, zatrudniającym ponad 20 tysięcy pracowników. W swojej karierze pracował m.in. dla funduszu private equity V4C, a przez 5 lat dla francuskiej grupy Seris.
Jak informuje spółka w komunikacie, Tomasz Wojak jest absolwentem studiów MBA na Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie, wiceprzewodniczącym Federacji Przedsiębiorców Polskich, członkiem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.
W Grupie Erbud Tomasz Wojak sprawować będzie nadzór nad spółkami serwisowymi.
– Od ponad dekady konsekwentnie realizujemy naszą strategię różnicowania obszarów działalności, by ze spółki monolitycznie budowlanej stać się zdywersyfikowanym podmiotem usługowo-technologicznym. Serwis dla przemysłu był strzałem w dziesiątkę, bo jest odporny na wahania koniunktury, jest niemalże uniezależniony od zdarzeń losowych typu pandemia, wojna czy inflacja, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach. Rozwijamy go organicznie, jak i przez akwizycje – na początku roku dołączyło do nas płockie CKTiS, czyli kolejnych 130 specjalistów, wypatrujemy kolejnych perspektywicznych firm. Specjalizacje naszych spółek w Polsce i w Niemczech są różne, ale czas na ich synergię, która zagwarantuje rozwój i jeszcze lepsze wyniki – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.
Spółki serwisowe w Grupie Erbud koncentrują się na serwisie obiektów energetycznych i instalacji przemysłowych. Specjaliści tych spółek wykonują naprawy, montaże, modernizacje oraz diagnostykę maszyn i urządzeń. Specjalizują się w montażach konstrukcji stalowych, kotłów i rurociągów dla chemii i energetyki oraz montażu wyposażenia węzłów technologicznych, pomp i armatury. Jak informuje Erbud, spółki serwisowe grupy mają łącznie 14 lokalizacji, zatrudniają prawie 640 osób w Polsce i ponad 500 w Niemczech, co stanowi ponad 30 proc. pracowników całej Grupy Erbud.
Usługi realizowane są pod szyldami firm: Erbud Industry z siedzibą główną w Łodzi, Satchwell z siedzibą w Toruniu, CKTiS w Płocku oraz dwóch spółek w Niemczech: IVT Weiner + Reimann w Oberhausen i IKR w Bitterfeld. Ta ostatnia realizuje właśnie kontrakt na roboty budowlane w Minden dla Siegfried PharmaChemikalien, który jest największym obecnie realizowanym projektem przemysłowym tego typu w całych Niemczech.
– Cieszę się, że dołączam do Grupy ERBUD, bo to silna korporacja, która właściwie odczytuje trendy rynkowe budując zdywersyfikowany portfel usług. Jako spółka giełdowa potrafi patrzeć w przyszłość zapewniając rentowny wzrost wartości firmy jej akcjonariuszom. Stabilnym filarem Grupy jest serwis dla przemysłu, który ma przed sobą doskonałe perspektywy zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Bardzo się cieszę, że będę brał udział w tym rozwoju – mówi Tomasz Wojak.
Rozszerzony zarząd rozpocznie swoją działalność od stycznia 2025 r. Członkami zarządu Grupy Erbud od nowego roku będą: prezes Dariusz Grzeszczak, wiceprezes Agnieszka Głowacka, wiceprezes Jacek Leczkowski oraz członek zarządu Tomasz Wojak.
Kamil Kusier
redaktor naczelny
komentarze
Dodaj pierwszy komentarz
zobacz też
Orlen i Northland Power przyspieszają budowę pierwszej polskiej farmy wiatrowej na Bałtyku
Nowe złoże ropy na Morzu Norweskim. Orlen wzmacnia pozycję w Europie Północnej
Bałtyk 2 i Bałtyk 3 z FID. Rusza budowa największych farm wiatrowych na polskich wodach
Nowe odkrycie gazu na Morzu Czarnym: Turcja wzmacnia swoją pozycję w sektorze energetycznym
Stocznia „Wulkan” w Szczecinie: od kryzysu do stabilizacji. Roczne podsumowanie i ambitne plany rozwoju
Nie ma silnej Europy bez silnej gospodarki morskiej. Zakończyło się nieformalne spotkanie ministrów ds. morskich
Program "Polskie Morze", czyli repolonizacja sektora gospodarki morskiej. Co to znaczy?
Sunreef 43M Eco z German Innovation Award 2025. To nowa era superjachtów?
Orlen inwestuje w nowoczesne elektrolizery wodoru
Przemysł stoczniowy jest sztos. Marcin Ryngwelski o tym, jak stocznia instaluje urządzenia cumownicze
REKLAMA