Tomasz Wojak nowym członkiem zarządu Erbudu
Rada nadzorcza Erbudu powołała czwartego członka zarządu. Został nim Tomasz Wojak. Będzie on odpowiedzialny za rozwój serwisu dla przemysłu w Polsce i w Niemczech.
biznes offshore wiadomości01 grudnia 2024 | 15:41 | Źródło: Erbud / Gazeta Morska | Opracował: Kamil Kusier | Drukuj
fot. Erbud
Tomasz Wojak przez ponad 25 lat był związany z grupą Konsalnet, w której pełnił różne funkcje związane z rozwojem, ekspansją i akwizycjami. Od 2000 r. zasiadał w zarządach spółek tej grupy, a od 2018 roku był prezesem Seris Konsalnet Holding, zatrudniającym ponad 20 tysięcy pracowników. W swojej karierze pracował m.in. dla funduszu private equity V4C, a przez 5 lat dla francuskiej grupy Seris.
Jak informuje spółka w komunikacie, Tomasz Wojak jest absolwentem studiów MBA na Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie, wiceprzewodniczącym Federacji Przedsiębiorców Polskich, członkiem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.
W Grupie Erbud Tomasz Wojak sprawować będzie nadzór nad spółkami serwisowymi.
– Od ponad dekady konsekwentnie realizujemy naszą strategię różnicowania obszarów działalności, by ze spółki monolitycznie budowlanej stać się zdywersyfikowanym podmiotem usługowo-technologicznym. Serwis dla przemysłu był strzałem w dziesiątkę, bo jest odporny na wahania koniunktury, jest niemalże uniezależniony od zdarzeń losowych typu pandemia, wojna czy inflacja, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach. Rozwijamy go organicznie, jak i przez akwizycje – na początku roku dołączyło do nas płockie CKTiS, czyli kolejnych 130 specjalistów, wypatrujemy kolejnych perspektywicznych firm. Specjalizacje naszych spółek w Polsce i w Niemczech są różne, ale czas na ich synergię, która zagwarantuje rozwój i jeszcze lepsze wyniki – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.
Spółki serwisowe w Grupie Erbud koncentrują się na serwisie obiektów energetycznych i instalacji przemysłowych. Specjaliści tych spółek wykonują naprawy, montaże, modernizacje oraz diagnostykę maszyn i urządzeń. Specjalizują się w montażach konstrukcji stalowych, kotłów i rurociągów dla chemii i energetyki oraz montażu wyposażenia węzłów technologicznych, pomp i armatury. Jak informuje Erbud, spółki serwisowe grupy mają łącznie 14 lokalizacji, zatrudniają prawie 640 osób w Polsce i ponad 500 w Niemczech, co stanowi ponad 30 proc. pracowników całej Grupy Erbud.
Usługi realizowane są pod szyldami firm: Erbud Industry z siedzibą główną w Łodzi, Satchwell z siedzibą w Toruniu, CKTiS w Płocku oraz dwóch spółek w Niemczech: IVT Weiner + Reimann w Oberhausen i IKR w Bitterfeld. Ta ostatnia realizuje właśnie kontrakt na roboty budowlane w Minden dla Siegfried PharmaChemikalien, który jest największym obecnie realizowanym projektem przemysłowym tego typu w całych Niemczech.
– Cieszę się, że dołączam do Grupy ERBUD, bo to silna korporacja, która właściwie odczytuje trendy rynkowe budując zdywersyfikowany portfel usług. Jako spółka giełdowa potrafi patrzeć w przyszłość zapewniając rentowny wzrost wartości firmy jej akcjonariuszom. Stabilnym filarem Grupy jest serwis dla przemysłu, który ma przed sobą doskonałe perspektywy zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Bardzo się cieszę, że będę brał udział w tym rozwoju – mówi Tomasz Wojak.
Rozszerzony zarząd rozpocznie swoją działalność od stycznia 2025 r. Członkami zarządu Grupy Erbud od nowego roku będą: prezes Dariusz Grzeszczak, wiceprezes Agnieszka Głowacka, wiceprezes Jacek Leczkowski oraz członek zarządu Tomasz Wojak.
Kamil Kusier
redaktor naczelny
komentarze
Dodaj pierwszy komentarz.
zobacz też
Nowy inwestor w szczecińskim Porcie. Powstanie nowy uniwersalny terminal przeładunkowy
Wojewoda pomorska wydała pozwolenie na budowę terminalu FSRU w Porcie Gdańsk
RWE uzyskało pozwolenia na budowę morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II
Unikatowa na skalę europejską nieruchomość w Porcie Gdańsk wystawiona do przetargu
Przemysł morski mobilizuje się do wdrożenia czystych paliw. Dekada przełomu dla czystej żeglugi
W Porcie Gdańsk powstanie Agro Terminal. Zrealizuje go spółka Port Gdański Eksploatacja
Projekty wodorowe Orlenu wyróżnione. Grzegorz Jóźwiak: "Wodór staje się paliwem teraźniejszości"
Lisner inwestuje w przyszłość polskiej branży produkcji rybnej. Transakcja z Graalem zatwierdzona
Energa sponsorem głównym Domu Reprezentacji Polski Kobiet w piłce nożnej
Z okazji Black Friday w sieciach handlowych ruszyły promocje na wybrane smartfony Infinix
REKLAMA