EliTe Solar uruchamia w Indonezji zakład produkcji ogniw fotowoltaicznych o dużej wydajności
EliTe Solar z powodzeniem uruchomiła zakład produkcji ogniw słonecznych o dużej wydajności w Indonezji. Osiągnięcie to stanowi znaczący krok w globalnej ekspansji EliTe Solar i stanowi wyraz zaangażowania firmy w optymalizację krajobrazu energetycznego Indonezji, wspieranie przejścia na czyste źródła energii oraz stymulowanie rozwoju gospodarczego i społecznego w regionie.
biznes energetyka na świecie wiadomości06 grudnia 2024 | 21:51 | Źródło: PAP MediaRoom / EliTe Solar / Gazeta Morska | Opracował: Kamil Kusier | Drukuj
fot. EliTe Solar
Od wizji do rzeczywistości:
Uruchomienie tego obiektu jest kamieniem milowym w globalnej strategii ekologicznej i niskoemisyjnej EliTe Solar. Osiągnięcie to było możliwe dzięki skrupulatnemu planowaniu, skutecznej współpracy z indonezyjskim rządem i partnerami oraz zaangażowaniu wykwalifikowanego zespołu produkcyjnego EliTe Solar.
Harmonogram inwestycji stanowi wyraz efektywnego zarządzania projektami firmy:
- maj 2024 r.: zakończono wybór miejsca po dokładnej ocenie.
- czerwiec 2024 r.: rozpoczęły się przygotowania sprzętu stanowiące początkowy etap wdrożenia.
- lipiec 2024: rozpoczęto prace ogólnobudowlane stanowiące solidny fundament sukcesu.
- wrzesień 2024: wyspecjalizowane zespoły zapewniły precyzyjny montaż infrastruktury i sprzętu produkcyjnego.
- październik 2024 r.: rozpoczęto instalację urządzeń przetwarzających, sygnalizując końcową fazę inwestycji.
- grudzień 2024 r.: Obiekt w pełni uruchomiono, prezentując charakterystyczny dla EliTe Solar model wykonania „EliTe Speed”.
Wzmocnienie globalnej konkurencyjności i lokalnego wpływu:
Globalny rynek fotowoltaiczny (PV) nadal szybko się rozwija, a zakład EliTe Solar w Indonezji wzmacnia strategiczny globalny zasięg firmy. Dzięki ogromnemu potencjałowi fotowoltaicznemu Indonezji - szacowanemu na 3,294 GW - nowy obiekt nie tylko umożliwia EliTe Solar zaspokojenie rosnącego popytu, ale także wspiera lokalny rozwój gospodarczy.
Najważniejsze korzyści to:
- tworzenie miejsc pracy: tworzenie znaczących możliwości zatrudnienia i zwiększanie poziomu dochodów społeczności lokalnych.
- wzrost gospodarczy: przyciąganie przedsiębiorstw działających na rynkach produkcji i dystrybucji do utworzenia klastra przemysłowego.
- przywództwo w zakresie zrównoważonego rozwoju: wspieranie ekologicznego, wydajnego środowiska produkcyjnego zgodnego z globalnymi celami w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla.
Rozszerzanie globalnego zasięgu: nowy zakład w Egipcie
W ramach dużej inwestycji w Egipcie EliTe Solar kontynuuje strategię globalnej transformacji energetycznej. 16 grudnia spółka rozpocznie budowę nowego obiektu w Strefie Współpracy Gospodarczej i Handlowej TEDA Suez. Inwestycja o wartości 150 milionów dolarów, zajmująca powierzchnię 78000 metrów kwadratowych, powstanie w dwóch fazach i ma na celu stymulowanie wzrostu energii odnawialnej na Bliskim Wschodzie.
Wizja przyszłości:
Globalizacja branży fotowoltaicznej przyspiesza, a EliTe Solar jest na czele tej transformacji. Uruchomienie zakładu w Indonezji zwiększa globalną konkurencyjność spółki i świadczy o jej zaangażowaniu w rozwój transformacji energetycznej. Dzięki strategicznym inwestycjom w Indonezji, Egipcie i innych krajach EliTe Solar buduje solidny globalny łańcuch dostaw, aby obsługiwać różne rynki.
W dalszej perspektywie EliTe Solar będzie dążyć do zrównoważonego rozwoju, wspierać innowacje przemysłowe i tworzyć ekologiczny, wydajny ekosystem produkcji, przyczyniając się do rozwoju globalnej branży energii odnawialnej.
Kamil Kusier
redaktor naczelny
komentarze
Dodaj pierwszy komentarz
zobacz też
Historyczny rekord Naftoportu. 43 zbiornikowce obsłużone w ciągu miesiąca
Gaz-System: wybrano wykonawcę części morskiej Programu FSRU w Zatoce Gdańskiej
Szansa dla przedsiębiorstw na dołączenie do łańcucha dostaw branży offshore
Maersk przejął kolej przy Kanale Panamskim, zabezpieczając się przed dominacją USA
Prezydent Finlandii Alexander Stubb: zamówienia USA na fińskie lodołamacze bez związku z Grenlandią
Grupa Azoty i Orlen: Przedłużenie współpracy i certyfikacja Compounding
Shell przejmuje Pavilion Energy, umacniając pozycję w globalnym sektorze LNG
190 mln zł na przebudowę portu w Łebie. Strategiczna inwestycja w energetykę wiatrową
CRIST Offshore dostawcą TIER 1 dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind
T3 w Baltic Hub gotowy na oceaniczne wyzwania - pierwsze przeładunki już za nami
REKLAMA