Zamknięcie Marineland w Antibes. Symbol Lazurowego Wybrzeża odchodzi w przeszłość
Decyzja o zamknięciu Marineland w Antibes została ogłoszona w grudniu 2024 roku i wchodzi w życie od stycznia 2025 roku. To przełomowy moment dla największego morskiego parku we Francji, którego historia sięga ponad 50 lat.
ekologia inne na świecie turystyka morska i rekreacja wiadomości12 stycznia 2025 | 15:00 | Źródło: Marineland / Gazeta | Opracował: Bartosz Piątek | Drukuj
fot. marineland.fr
Zakaz pokazów z udziałem delfinów i orek kluczowym powodem decyzji
Marineland, który przez lata przyciągał miliony turystów swoją ofertą pokazów z udziałem delfinów i orek, został zmuszony do podjęcia decyzji o zamknięciu z powodu przepisów prawnych. Ustawa z 30 listopada 2021 roku zakazała organizowania takich pokazów, co bezpośrednio wpłynęło na gwałtowny spadek liczby odwiedzających. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba gości parku spadła z 1,2 miliona do zaledwie 425 tysięcy rocznie.
Kryzys pandemiczny i ekonomiczne wyzwania
Pandemia COVID-19 dodatkowo pogłębiła trudności ekonomiczne parku. Mimo spadającej frekwencji i wprowadzenia nowych przepisów, Marineland kontynuował inwestycje w zapewnienie najwyższych standardów opieki nad zwierzętami. Liczne ekspertyzy potwierdzały, że zwierzęta były pod stałą opieką specjalistów, a ich zdrowie było priorytetem.
Przyszłość zwierząt i pracowników
Park ogłosił, że priorytetem jest znalezienie nowego domu dla wszystkich zwierząt w strukturach o równie wysokich standardach opieki. Władze parku współpracują z odpowiednimi instytucjami w celu zapewnienia dobrostanu zwierząt.
Równocześnie Marineland negocjuje związkowe kwestie związane z zamknięciem. Dążą do znalezienia indywidualnych rozwiązań dla każdego z pracowników dotkniętych tą decyzją.
Ostatnie pożegnanie
Marineland przez dekady był ikoną turystyczną Lazurowego Wybrzeża i największym sezonowym pracodawcą w regionie. Decyzja o zamknięciu oznacza koniec pewnej ery, pozostawiając jednocześnie otwarte pytanie o przyszłość tego miejsca.
Obserwuj Gazetę Morską w mediach społecznościowych! X (Twitter), Facebook, Instagram, Threads, YouTube i czytaj gazetamorska.pl.
Bartosz Piątek
redaktor
komentarze
Dodaj pierwszy komentarz
zobacz też
Plaże w Sydney zamknięte z powodu... tajemniczych kulek
Equinor i Polenergia badają, co znajduje się pod dnem morza
Chiny wybudują największą na świecie tamę wodną w Tybecie
Autonomiczne drony podwodne rewolucjonizują badania Arktyki
Trzeci tankowiec wysyła sygnał SOS, ropa naftowa zanieczyszcza rosyjskie wybrzeże Morza Czarnego
Dania odrzuca wniosek Japonii o ekstradycję i uwalnia aktywistę Paula Watsona
Nowa (stara) Chemia. Orlen zatrzymuje projekt Olefiny. Przyszłość polskiej petrochemii pod znakiem zapytania?
MSC krytykowane za sprzedaż starych statków do rozbiórki w Azji Południowej
Konferencja „Seas to Skies”. Sukces w dążeniu do zielonej przyszłości branż lotniczej i morskiej
Przełomowa technologia japońskich naukowców. Produkcja paliwa wodorowego z wody i światła słonecznego
REKLAMA
REKLAMA