Tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia dla dziekana WNHiS Akademii Marynarki Wojennej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, postanowieniem z dnia z dnia 14 stycznia 2025 r. nadał Dziekanowi Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych AMW prof. dr hab. Jerzemu Kojkołowi tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia.
edukacja trójmiasto wiadomości28 stycznia 2025 | 20:20 | Źródło: Gazeta Morska | Opracował: Kamil Kusier | Drukuj
fot. Krzysztof Miłosz / Akademia Marynarki Wojennej
Jerzy Kojkoł urodził się 18 października 1960 roku w Elblągu. Szkołę podstawową i liceum ukończył w Gdyni. W 1979 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. W 1983 roku został mianowany na stopień podporucznika marynarki. Rok później ukończył studia i obronił pracę magisterską.
W 1986 roku został mianowany na stopień porucznika, w 1987 roku rozpoczął stacjonarne studia doktoranckie w Wojskowej Akademii Politycznej na Wydziale Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Równocześnie podjął studia podyplomowe z religioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii, specjalność filozofia współczesna, uzyskał 16 maja 1990 roku. W tym samym roku został awansowany został do stopnia kapitana.
W 1998 roku Centralna Komisja do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych zatwierdziła uchwałę Rady Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS o nadaniu stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii – filozofia współczesna. Awans na stopień komandora otrzymał w 2004 roku.
W 1990 roku prof. Jerzy Kojkoł objął stanowisko adiunkta w Katedrze Nauk Humanistycznych, a następnie prodziekana Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. W 2006 roku został prorektorem ds. dydaktycznych, a w 2007 roku prorektorem ds. studenckich. W latach 2008-2012 pełnił funkcję dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych; w latach 2012-2016 piastował stanowisko prorektora ds. kształcenia w Akademii Marynarki Wojennej. W roku 2016 ponownie objął zaś funkcję dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych.
W roku 2014 otrzymał nagrodę zespołową Ministra Obrony Narodowej I stopnia za osiągnięcia dydaktyczne. Od 2015 roku pełni funkcję prezesa zarządu Polskiego Towarzystwa Religioznawczego.
Opublikował cztery monografie, jeden podręcznik oraz około osiemdziesięciu artykułów i recenzji naukowych. Brał udział w trzydziestu konferencjach. W pracy naukowej zajmuje się historią filozofii polskiej, filozofią wychowania, historiozofią oraz historią idei.
zobacz też
Śledźcie nas na portalu X, aby być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami | gazetamorska.pl!
Kamil Kusier
redaktor naczelny
komentarze
Dodaj pierwszy komentarz
zobacz też
Statek badawczy "Oceania" nie wypłynął w rejs; w tle spór o zatrudnienie załogi żaglowca
Morze pełne marzeń. Rusza akcja „Morskie Opowieści”. Stwórz legendę Bałtyku razem z nami!
Doskonalenie zawodowe pomorskich strażaków - SGRChem Bytów szkoli i współpracuje
Zostań oficerem Wojska Polskiego. Rekrutacja na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej!
Dzień otwarty usteckiej Straży Granicznej. Edukacja i pasja służby na morzu
Agencja Rozwoju Przemysłu po raz siódmy ogłasza Konkurs dla studentów
Prof. Janusz Zarębski z Uniwersytetu Morskiego odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Międzynarodowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego 2025
Kadeci ze Słupska na warsztatach w Placówce Straży Granicznej w Ustce
Cztery apokalipsy, do których nie doszło
REKLAMA