Lisner inwestuje w przyszłość polskiej branży produkcji rybnej. Transakcja z Graalem zatwierdzona

Firma Lisner ogłosiła zakończenie procesu przejęcia większości biznesu należącego do Grupy Graal. Producent podkreśla, że włączenie Graala ma na celu poszerzenie działalności przez integrację dwóch podmiotów o komplementarnym portfolio produktowym.

biznes wiadomości

30 listopada 2024   |   20:19   |   Źródło: Lisner, PAP, Gazeta Morska   |   Drukuj

Michał Mildner  CEO Lisner / fot. mat. prasowe | Gazeta Morska

Michał Mildner CEO Lisner / fot. mat. prasowe | Gazeta Morska

Polski rynek produkcji rybnej. Firma Lisner kupuje Grupę Graal

Lisner Holding Sp. z o.o. plany zakupu Graala nagłośnił w lutym 2023 roku. Niedługo później do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek o zgodę na transakcję, który UOKiK zatwierdził we wrześniu 2024. Lisner Holding Sp. z o.o. przejął kontrolę nad spółką Graal S.A. za pośrednictwem Greenwich Investments. W wyniku umowy właściciele Grupy Graal pozbywają się segmentu działalności obejmującje: 

  • produkcję i sprzedaż puszek rybnych, 
  • dań gotowych 
  • oraz marynat.

- Połączenie doświadczenia i osiągnięć Lisnera oraz Graala pozwoli nam wzmocnić pozycję na rynku oraz poszerzyć ofertę, jeszcze skuteczniej dostosowując ją do wymagań klientów. Jednocześnie ta transakcja symbolicznie zamyka ważny i długi etap w historii obu firm, otwierając nowy rozdział - wspólnego rozwoju. Zależy nam na kontynuacji współpracy z zaufanymi dostawcami i partnerami, aby razem dostarczać jakościowe produkty stanowiące fundament naszej reputacji. Chcemy skoncentrować się na wymianie wiedzy i doświadczeń między pracownikami, co pozwoli w pełni rozwinąć potencjał ludzi, którzy stoją za sukcesem obu marek - podkreśla Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.

Lisner w Polsce: ryby i restaurator Michel Moran

Lisner w polskiej branży spożywczej prowadzi działalność w Polsce od 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Unternehmensgruppe Theo Müller (UTM). Jego siedziba i główny zakład produkcyjny znajdują się w Poznaniu. Druga fabryka, zlokalizowana nieopodal Kołobrzegu, została kupiona w roku 2016. Od tego czasu Lisner zrealizował tam wiele inwestycji mających na celu modernizację oraz rozbudowę. Firma oferuje miejsca pracy dla ponad 1500 osób.

Dzięki zapleczu finansowemu Grupy UTM, Lisner inwestuje w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania przyjazne środowisku, zachowując swój lokalny charakter. Umożliwia to kształtowanie kultury organizacyjnej, łączącej klimat rodzinnego przedsiębiorstwa z wysokimi standardami pracy. Takie samo podejście Lisner planuje realizować wobec nowo przejętych zakładów.

- Jako jedyni w Grupie Müller, zajmujemy się produkcją rybną. Dzięki temu mamy znaczną autonomię w kreowaniu strategii rozwoju oraz swobodę w kształtowaniu metod pracy i wartości organizacyjnych, czerpiąc jednocześnie ze wszystkich synergii wynikających z bycia częścią Grupy. Zachowując operacyjną niezależność, możemy elastycznie dostosowywać się do potrzeb polskiego rynku i wspierać lokalne społeczności - mówi Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.

 

Firma Lisner

Lisner jest liderem polskiego rynku przetworów śledziowych, sałatek oraz past kanapkowych. Firma jest częścią ogólnoeuropejskiego koncernu spożywczego UTM, który najbardziej znany jest jako właściciel marki produktów mlecznych Müller. Firma Lisner ma swoją siedzibę oraz główną fabrykę produkcyjną w Poznaniu. Lisner ma certyfikaty spełnienia normy bezpieczeństwa żywności według Standardu BRC (British Retail Consortium) oraz Standardu IFS (International Food Standard).

 

Obserwuj Gazetę Morską w mediach społecznościowych! X (Twitter), Facebook, Instagram, Threads, YouTube i czytaj gazetamorska.pl.

Redakcja Gazeta Morska
użytkownik

galeria


komentarze


wpisz treść
SKOMENTUJ
nick

Dodaj pierwszy komentarz