Uniwersytet Morski w Gdyni uruchamia Polsko-Chińskie studia I stopnia w ramach programu KATAMARAN
Uniwersytet Morski w Gdyni (UMG) uzyskał prestiżowe finansowanie w wysokości 679 733,99 PLN w ramach programu KATAMARAN – Tworzenie i realizacja międzynarodowych programów studiów, prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Projekt, który będzie realizowany od 1 października 2024 r. do 31 marca 2026 r., ma na celu opracowanie oraz uruchomienie Polsko-Chińskich wspólnych studiów I stopnia na kierunku Elektromobilność i Odnawialne Źródła Energii (OZE).
edukacja trójmiasto wiadomości07 października 2024 | 12:00 | Drukuj
fot. Uniwersytet Morski w Gdyni
W obliczu rosnących potrzeb w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji, nowy program studiów zostanie zaprojektowany z myślą o rozwoju nowoczesnej gospodarki zarówno w Polsce, jak i w Chinach. Program kształcenia, opracowany we współpracy z międzynarodowymi pracodawcami, będzie kończył się uzyskaniem wspólnego lub podwójnego dyplomu, co otworzy przed absolwentami szerokie perspektywy kariery na rynkach międzynarodowych.
Cele i efekty projektu
Celem projektu jest nie tylko zwiększenie poziomu umiędzynarodowienia UMG, ale również dostosowanie systemu kształcenia do współczesnych potrzeb gospodarki. Jednym z kluczowych efektów realizacji programu będzie możliwość utworzenia międzynarodowych zespołów badawczych, które zajmą się pracami nad nowymi rozwiązaniami w zakresie zielonej energii oraz elektromobilności.
Z perspektywy UMG, projekt ten znacząco wpłynie na jego pozycję na międzynarodowej arenie naukowej. Elektromobilność i OZE to dziedziny, które dynamicznie się rozwijają, a UMG, dzięki temu projektowi, zyska większą rozpoznawalność jako centrum akademickie działające na rzecz zielonej transformacji energetycznej.
Korzyści dla kadry i studentów
Projekt przyniesie również wymierne korzyści dla kadry dydaktycznej zaangażowanej w realizację nowego kierunku. Uczestnictwo w międzynarodowym programie przyczyni się do rozwoju kompetencji oraz poszerzenia wiedzy specjalistycznej, co w dalszej perspektywie wpłynie na jakość kształcenia na UMG.
Studenci, którzy wybiorą nowy kierunek, zyskają unikalną możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku akademickim. Program ten nie tylko umożliwi im zdobycie wiedzy na temat nowoczesnych technologii w zakresie elektromobilności i odnawialnych źródeł energii, ale także da im szansę na nawiązanie cennych kontaktów zawodowych z partnerami z Polski i Chin.
Zielona i cyfrowa przyszłość
Dzięki programowi KATAMARAN, Uniwersytet Morski w Gdyni przyczynia się do realizacji globalnych celów związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Rozwój elektromobilności i odnawialnych źródeł energii jest kluczowy dla przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.
Daniel Nawrocki
redaktor
komentarze
Dodaj pierwszy komentarz.
zobacz też
Targi pracy w Politechnice Morskiej i Akademii Marynarki Wojennej. "Morska inspiracja na przyszłość"
Niemal 400 milionów złotych dla morskich uczelni w Gdyni i Szczecinie
Profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów
Nowa edycja studiów podyplomowych „Budowa Okrętów” na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa na PG
Pomoc z Pomorza dla powodzian. Energa oraz Orlen odbudują i wyremontują szkolę we Wleniu
Uniwersytet Morski w Gdyni wyróżniony. "Znajdujemy się w czołówce europejskich i światowych uczelni morskich"
Uroczysty apel z okazji Dnia Podchorążego. "Oddajmy cześć tym wszystkim, którzy służyli i służą Polsce"
Nagroda Ministra Obrony Narodowej w obszarze działalności dydaktycznej dla Akademii Marynarki Wojennej
Dzień Podchorążego w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
Patenty kadeta, gratulacje i awanse. Na Pomorzu uczą się przyszli funkcjonariusze Straży Granicznej
REKLAMA